به سایت فروشگاه ایران بابکو خوش آمدید. تماس با ما: 01132344000

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ (+کولر گازی چند هزار بخریم؟)

هنگام خرید کولر گازی، ملاحظات زیادی وجود دارد که باید در نظر داشت: رتبه‌بندی بازده، فناوری اینورتر، برگشت‌پذیری، گواهی مصرف انرژی بر حسب ستاره و چند مورد دیگر. اما شاید یکی از مهمترین موارد اندازه کولر گازی یا ظرفیت سرمایش باشد.

تعجب می کنم، کولر گازی چند هزار بخریم؟ شما دقیقاً انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ را در این مقاله خواهید آموخت. همچنین درک ظرفیت خنک کننده، BTU یا تناژ، تأثیر آن بر عملکرد اسپلیت و چگونگی انتخاب کولر گازی با اندازه مناسب برای اتاق شما بسیار مهم است. بیایید به این سؤالات بپردازیم و به شما کمک کنیم تا بهترین کولر گازی را برای خود تهیه کنید!

اگر برای خرید کولر گازی آماده هستید، ممکن است به کنترل‌کننده‌ها یا ترموستات‌های هوشمند اسپلیت نیز علاقه داشته باشید. آنها به شما امکان می دهند تهویه مطبوع خود را از طریق تلفن خود کنترل کنید و محرک های هوشمندی را برای افزایش بهره وری انرژی تنظیم کنید.

وقتی صحبت از ظرفیت خنک کننده کولر گازی می شود، Btu (بی تی یو) یا Ton چیست؟

وقتی در مورد ظرفیت سرمایش کولر گازی صحبت می کنیم، منظور ما میزان مساحتی است که یک کولر گازی می تواند به طور موثر خنک کند. اندازه مناسب هر نوع اسپلیت با توجه به مکانی که قرار است خنک شود بسیار مهم است. این نه تنها برای دستیابی به یک محیط راحت بلکه برای کاهش هزینه های انرژی شما است.

اما ابتدا باید بدانیم که چگونه ظرفیت سرمایش کولر گازی اندازه گیری می شود. ظرفیت خنک کننده بر حسب BTUh (بریتانیا واحد حرارتی در ساعت) یا تن/تناژ بیان می شود. از نظر فنی، مقدار گرمای لازم برای افزایش دمای یک پوند آب به اندازه یک فارنهایت. کولر گازی با BTU بالاتر به این معنی است که می تواند فضای داخلی بزرگتری را خنک یا گرم کند.

تناژ کل مقدار گرمایی است که یک دستگاه تهویه مطبوع می تواند در عرض یک ساعت از خانه شما خارج کند. یک تناژ برابر با 12000 BTU است. هنگام تشخیص اینکه به چه تنی AC نیاز دارید، به خاطر داشته باشید که کولرهای خانگی معمولاً بین 1.5 تا 5 تن هستند. با استفاده از این ماشین حساب Convert World می توانید BTU را به تن و بالعکس تبدیل کنید.

Ton یا BTUرا می توان در هنگام شناسایی ظرفیت خنک کننده اسپلیت به جای یکدیگر استفاده کرد. با این حال، در ایران، ظرفیت خنک کننده بیشتر با BTU اندازه گیری می شود.

پیشنهاد مطالعه:

انواع کولر گازی گرین در نوع دیواری و ایستاده عرضه می شود لیست قیمت کولر گرین بسته به نوع کمپرسور و دارا بودن فناوری اینورتر و توان سیستم خنک کننده و گرم کننده که به اختصار BTU می گویند متفاوت است. برای مشاهده قیمت نوع دیواری کولر گازی گرین با کمپرسور روتاری بر روی لینک قیمت کولر 9000 گرین، قیمت کولر 12000 گرین، قیمت کولر  18000 گرین، قیمت کولر 24000 گرین، قیمت کولر 30000 گرین کلیک نمایید. نوع دیگر دیواری کولر گازی گرین دارای کمپرسور اینورتر می باشند که برای مشاهده قیمت آنها می توانید بر روی لینک قیمت کولر 9000 اینورتر گرین، قیمت کولر 12000 اینورتر گرین، قیمت کولر 18000 اینورتر گرین، قیمت کولر 24000 اینورتر گرین  کلیک نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت نوع ایستاده کولر گازی گرین بر روی لینک قیمت کولر 36000 ایستاده گرین، قیمت کولر 48000 ایستاده گرین و قیمت کولر 60000 ایستاده گرین کلیک نمایید.کولر گازی چند هزار بخریم؟ (چه اندازه کولر گازی نیاز دارم؟)

راهنمای انتخاب ظرفیت کولر گازی بر اساس متراژ

آیا نمی دانید که چگونه اندازه کولر گازی خود را به درستی پیدا کنید؟ در اینجا برخی از ملاحظات مهم وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید که بر اساس آنها می توانید الزامات BTU صحیح را برای خود تعیین کنید و دریابید کولر گازی چند هزار بخریم.

در حالی که محاسبه کلی که به عنوان یک قاعده کلی برای اندازه‌گیری یک واحد کولر گازی استفاده می‌شود، به اندازه اتاق شما نیاز دارد، تعیین بسیار دقیق اندازه اسپلیت باید شامل مجموعه‌ای از عوامل دیگر باشد. اینها می توانند شامل عایق دیوار، مواد دیوار، حجم هوای ورودی به اتاق در مقایسه با خروجی، اختلاف دما بین داخل و خارج، سطح رطوبت در طول سال، محل قرارگیری اتاق در خانه، مواد کفپوش، انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ و موارد دیگر باشد.

بیایید به برخی از عوامل اصلی و چگونگی تأثیر آنها بر اندازه کولر گازی شما نگاه کنیم:

1. دستورالعمل اندازه اتاق

برای محاسبه بهترین اندازه کولر گازی برای فضای خود(انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ)، ابتدا باید اندازه اتاق خود را محاسبه کنید. این بسیار ساده است: به سادگی طول و عرض اتاق خود را ضرب کنید. این به محاسبه مساحت فضایی که باید خنک شود(یا گرم شود) کمک می کند.

اگر اتاق شما یک مستطیل یا مربع کامل نیست، می توانید با تقسیم اتاق به بخش های جداگانه برای محاسبه اندازه دقیق، کار خود را آسان کنید. در اینجا یک ماشین‌حساب اندازه اتاق بسیار خوب است که به شما کمک می‌کند.

قسمت بعدی قسمت مشکل است. شما باید BTU های کولر گازی را محاسبه کنید که برای اتاق شما مناسب است. برای بدست آوردن BTU مورد نیاز می توانید مساحت کل اتاق خود را در 25 ضرب کنید. به عنوان یک قانون کلی برای اندازه‌گیری واحدهای اسپلیت، یک سیستم به 20 BTU برای هر فوت مربع(0.09290304 مترمربع) فضای اشغال شده نیاز دارد.

این عدد یک رقم مطمئن است و شرایط مختلف آب و هوایی روزانه مانند باران و رطوبت را برآورده می کند. برای مثال، اتاقی با طول 10 فوت (3.048 متر) و عرض 14 فوت (4.2672 متر) مساحت 140 فوت مربع (13 متر مربع) دارد. برای اینکه بفهمید به چند BTU برای کولر گازی خود نیاز دارید، مساحت را در 25 ضرب کنید تا حداقل ظرفیت خنک کننده مورد نیاز کولر گازی خود را بدست آورید که به 3500 BTU می رسد.

در زیر نمودار اندازه کولر گازی مفید بر اساس توصیه‌های Energy Star آمده است. تعیین بهترین اندازه اسپلیت برای اتاق شما بر اساس اندازه اتاق بسیار مفید است.

اگر به ارقام محتاطانه نگاه کنید، ظرفیت خنک کننده شما ممکن است بر اساس شرایط اتاق شما کمی متفاوت باشد. اگر در تمام طول روز تابش آفتاب به اتاق شما می‌تابد، ممکن است نیاز باشد ظرفیت سرمایش شما 10٪ افزایش یابد یا اگر اتاق در یک منطقه سایه قرار دارد تا 10٪ کاهش یابد. اگر افراد زیادی فضا را اشغال کنند ممکن است به BTU های بیشتری نیاز داشته باشید. برای کشف بیشتر در مورد این موضوع در بخش "ملاحظات اساسی" ادامه مطلب را بخوانید.

این محاسبات فقط برای ارائه یک تخمین تقریبی از حداقل سرمایش مورد نیاز است. قدرت خنک کننده واقعی مورد نیاز به بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد. این عوامل شامل هدایت حرارتی دیوارها و مصالح ساختمانی، تفاوت دما، رطوبت، میزان جریان هوا در اتاق و بسیاری موارد دیگر است.

2. ارتفاع اتاق

اگرچه ما اندازه تهویه مطبوع را با توجه به مساحت اتاق داریم، اما تاکنون ارتفاع آن را در نظر نگرفته ایم! ارتفاع یک اتاق نیز در تعیین میزان کافی ظرفیت خنک کننده خاص نقش دارد.

اتاق هایی با سقف بسیار بلند مقدار هوای بسیار بیشتری دارند که باید خنک شوند. علاوه بر این، مینی اسپلیت‌های دیواری در خنک‌کردن تمام هوای موجود در یک اتاق مؤثرتر از سیستم‌های کولر گازی پنجره‌ای هستند. آن به این دلیل است که مینی اسپلیت دیواری بسیار بالاتر روی دیوار قرار می گیرد و همانطور که می دانیم هوای گرم بالا می رود. بنابراین، هوای گرم با یک مینی اسپلیت به طور موثرتری نسبت به کولر گازی پنجره ای خنک می شود.

3. عایق دیوار

عایق دیوار یک ماده غیر رسانای حرارتی است که در دیوارهای اتاق تعبیه می شود. به خنک نگه داشتن آن در تابستان و گرم نگه داشتن آن در زمستان کمک می کند. عایق دیوار یک عایق حرارتی عالی است. این بدان معنی است که گرما را به طور موثر هدایت نمی کند، بنابراین از از دست دادن خنک کننده در تابستان جلوگیری می کند.

اگر عایق دیواری خوبی داشته باشید، نیاز شما به تهویه مطبوع کمتر خواهد بود. اتاق به سرعت گرما را از دست نخواهد داد. اگر عایق ندارید، پس از خاموش کردن کولر گازی، اتاق به سرعت گرم می شود. شما باید آن را برای دوره های طولانی تر و با تنظیمات قدرت بالاتر شروع کنید.

4. سطوح رطوبت

رطوبت بیشتر به معنای نیاز بیشتر به کولر گازی است. یک دستگاه اسپلیت برای تامین هوای خنک در اتاق کار می کند و به عنوان رطوبت گیر عمل می کند. حذف رطوبت اضافی از هوا بلافاصله تفاوت قابل توجهی در دما ایجاد می کند. شما احساس می کنید و محیط را راحت تر حس می کنید.

اگر در منطقه ای با رطوبت بالا در تمام طول سال زندگی می کنید، بهتر است مقداری ظرفیت اضافی برای کولر گازی خود در نظر بگیرید.

5. موقعیت جغرافیایی

بسته به آب و هوای عمومی و سطح رطوبت یک منطقه، خانه‌هایی با اندازه یکسان نیازهای تهویه مطبوع متفاوتی دارند. خانه‌هایی که در مناطق سردتر یا خشک‌تر هستند، نسبت به خانه‌هایی که در مناطق گرم‌تر و مرطوب‌تر هستند، به کولر گازی کوچک‌تری نیاز دارند.

آیا نور خورشید مستقیماً روی خانه شما می افتد یا درختانی در اطراف دارید که از فضای شما با سایه محافظت می کنند؟ Energy Star توصیه می‌کند اگر اتاقی که می‌خواهید کولر گازی را در آن قرار دهید در یک منطقه سایه‌دار قرار دارد، BTU اسپلیت خود را 10 درصد افزایش دهید. اگر نور مستقیم خورشید بر روی اتاق بیفتد، ظرفیت سرمایش شما 10 درصد افزایش می یابد.

نوع اتاقی که قصد دارید اسپلیت خود را در آن قرار دهید نیز بر ظرفیت خنک کننده تأثیر می گذارد. در صورت استفاده از کولر گازی در آشپزخانه، ظرفیت سرمایشی مورد نیاز شما 4000 BTU افزایش می یابد.

6. پنجره ها

نوع پنجره ها و تعداد پنجره ها در یک اتاق می تواند بر نیازهای اندازه کولر گازی شما تأثیر بگذارد. پنجره های کم مصرف مانند پنجره های دو جداره می توانند تعداد BTU های مورد نیاز را کاهش دهند.

برخی از پنجره ها می توانند منبع اتلاف انرژی باشند، مگر اینکه تعمیر شوند. آنها می توانند ظرفیت خنک کننده یا نیازهای BTU شما را افزایش دهند.

پنجره نیز نور ورودی را به خود اختصاص می دهد. نور طبیعی منبع عالی برای روشن کردن اتاق شماست. اما همچنین منبع افزایش گرمای ناخواسته در هوای گرم است. بسیاری از پنجره ها می توانند تا 10 درصد به نیاز BTU شما اضافه کنند. همچنین می‌توانید با روش‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی مانند رنگ‌آمیزی و غیره از افزایش گرمای ناخواسته پنجره‌ها جلوگیری کنید.

7. تعداد افراد 

Energy Star توصیه می کند ظرفیت خنک کننده مورد نیاز را تا 600 BTU برای هر نفر افزایش دهید. این معیار در صورتی اعمال می‌شود که چند نفر در بخش‌های زیادی از روز، اتاق را اشغال کنند. بدن انسان گرما تولید می‌کند و در نظر گرفتن تعداد افرادی که یک اتاق اشغال می‌کند ضروری است.

پیشنهاد مطالعه:

انواع کولر گازی تراست در نوع دیواری و ایستاده عرضه می شود. لیست قیمت کولر تراست بسته به نوع کمپرسور و دارا بودن فناوری اینورتر و توان سیستم خنک کننده و گرم کننده که به اختصار BTU می گویند متفاوت است. برای مشاهده قیمت نوع دیواری کولر گازی تراست با کمپرسور روتاری بر روی لینک قیمت کولر 9000 تراست، قیمت کولر 12000 تراست، قیمت کولر 18000 تراست، قیمت کولر 24000 تراست، قیمت کولر 30000 تراست، قیمت کولر 36000 تراست کلیک نمایید. نوع دیگر دیواری کولر گازی تراست دارای کمپرسور اینورتر می باشند که برای مشاهده قیمت آنها می توانید بر روی لینک قیمت کولر 9000 اینورتر تراست، قیمت کولر 12000 اینورتر تراست، قیمت کولر 18000 اینورتر تراست، قیمت کولر 24000 اینورتر تراست، قیمت کولر 30000 اینورتر تراست کلیک نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت نوع ایستاده کولر گازی تراست بر روی لینک قیمت کولر ایستاده تراست 60000، قیمت کولر ایستاده تراست 100000 و قیمت کولر ایستاده تراست 36000 کلیک نمایید.چرا اندازه کولر گازی مهم است - اگر خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشم چه می شود؟

اندازه کولر گازی برای خنک کردن بهینه مهم است

حتماً به این فکر می کنید که چرا آن را محتاطانه در نظر بگیرید و به دنبال ظرفیت خنک کننده، BTU یا تناژ بسیار بیشتر از حد لازم نباشید؟ یک کولر گازی با اندازه بزرگ به معنای خنک شدن بیشتر و سریعتر است! اگرچه این ایده آل به نظر می رسد، اما چند مشکل در این نوع تفکر وجود دارد.

یک اسپلیت که برای اتاق، خیلی بزرگ است، برق بیشتری را نسبت به نیاز مصرف می کند و منجر به هزینه بیشتر انرژی می شود. ظرفیت خنک کننده اضافی که در واقع به هدر می رود برای محیط زیست و قبض های شما مضر است!

از طرف دیگر، کولر گازی که خیلی کوچک باشد برای سرمایش کافی نیست. شما اثر خنک کننده مورد نظر را از AC احساس نخواهید کرد و باید همیشه با قدرت کامل کار کند. انرژی بیشتری دوباره بدون تأثیر مطلوب بر دما مصرف می شود.

علاوه بر این، داشتن یک تهویه مطبوع بزرگتر از حد مورد نیاز می تواند تأثیر نامطلوب دیگری داشته باشد. دستگاه های تهویه مطبوع نه تنها اتاق را خنک می کنند بلکه باعث کاهش رطوبت اتاق نیز می شوند. یک تهویه مطبوع بزرگ اتاق را خیلی سریع خنک می کند و سپس کمپرسور را خاموش می کند. اما رطوبت موجود در فضا به همان میزان دما کاهش نخواهد یافت. از این رو، حتی اگر اتاق در دمای پایین تری باشد، رطوبت همچنان می تواند آن را بسیار ناراحت کننده کند.

پیشنهاد مطالعه:

انواع کولر گازی میلون در نوع دیواری عرضه می شود. لیست قیمت کولر میلون بسته به نوع کمپرسور و دارا بودن فناوری اینورتر و توان سیستم خنک کننده و گرم کننده که به اختصار BTU می گویند متفاوت است. برای مشاهده قیمت نوع دیواری کولر گازی میلون با کمپرسور روتاری بر روی لینک قیمت کولر 12000 میلون ، قیمت کولر 18000 میلون، قیمت کولر 24000 میلون، قیمت کولر 30000 میلون، قیمت کولر 36000 میلون کلیک نمایید.سخن پایانی و نتیجه گیری

همیشه ایده عاقلانه ای است که اتاق خود را به درستی اندازه بگیرید و کولر گازی را انتخاب کنید که به طور مناسب نیازهای خنک کنندگی اتاق شما را برآورده کند. اکنون که می‌دانید اندازه یک اسپلیت را چگونه اندازه‌گیری کنید و کولر گازی چند هزار بخرید، همچنین می‌دانید که کولرهایی که برای اتاق بیش از حد بزرگ هستند می‌توانند باعث هدر رفتن برق شوند و آنهایی که برای اتاق خیلی کوچک هستند، اتاق را به دمای لازم خنک نمی‌کنند. برای انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ، نمودارهای اندازه اسپلیت ارائه شده در بالا را ببینید و بهترین کولر گازی را برای فضای خود انتخاب کنید!

منابع: انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ | کولر گازی چند هزار بخریم | چگونگی انتخاب کولر گازی | جدول انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ | جدول محاسبه کولر گازی

عوامل تاثیر گذار عبارتند از؛ دستورالعمل اندازه اتاق، ارتفاع اتاق، عایق دیوار، سطوح رطوبت، موقعیت جغرافیایی و تعداد افراد، که در مقاله کاملا به آنها پرداخته ایم.

پست های اخیر

استعلام قیمت باند و اسپیکر

ادامه مطلب

استعلام قیمت کولر اسپلیت

ادامه مطلب

استعلام قیمت مایکروویو

ادامه مطلب

استعلام قیمت یخچال فریزر

ادامه مطلب

استعلام قیمت سرخ کن

ادامه مطلب

استعلام قیمت تلویزیون LED

ادامه مطلب

استعلام قیمت ماشین ظرفشویی

ادامه مطلب

استعلام قیمت ماشین لباسشویی

ادامه مطلب
سایت کولر گازی گرین | نمایندگی فروش کولر گرین Green

سایت کولر گازی گرین | نمایندگی فروش کولر گرین Green

ادامه مطلب
نمایندگی فروش اسپلیت و کولر گازی میلون Milon در مازندران

نمایندگی فروش اسپلیت و کولر گازی میلون Milon در مازندران

ادامه مطلب

ارسال پیام

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده است